Vše o ville Mittelsten ScheidJako místo k setkávání Vorwerk akademie i jako nové centrum rodiny majitelů slouží pro účely společnosti Vorwerk.


Vila Mittelsten Scheid má dlouhou historii. Na konci 19. století byla na místě dnešní vily ve čtvrti Boltenberg postavena letní vila ve švýcarském stylu a v dubnu 1902 zde začaly práce na výstavbě vily větší, jež ji měla nahradit. Nový dům byl postaven v anglickém venkovském stylu.

Podnikatel Gustav Baum pověřil stavbou domu architekta Heinricha Plagana, kterého si tehdy pro návrhy svých staveb vybíraly velké firmy v regionu Bergisch. V roce 1985 byla Vila vyhlášena historickou budovou města Wuppertal.

V roce 2011 koupil Vorwerk od rodiny Baumů vilu i pozemky. Cílem restaurování, které následovalo, bylo sjednodit moderní požadavky na jedné straně, se zachováním původních konzervativních prvků budovy na straně druhé. Tam, kde to bylo možné, byly staré prvky stavby zachovány nebo obnoveny. Výsledkem je zachování architektonického dědictví a identity vily. V areálu je navíc nově vybudován osmistěnný dům pro hosty.

Záměrem také bylo více přiblížit majitele zaměstnancům firmy a poskytnout společný prostor pro setkávání v rodinné atmosféře. Vila je využívána především pro eventy pořádané skupinou Vorwerk, různé semináře a konference nebo tréninky a školení.

V historické vile a nově zbudovaném domě pro hosty s kapacitou 22 lůžek se konají školení a další vzdělávací akce pro manažery a dále různé semináře a workshopy. Dům pro hosty nabízí ubytování pro návštěvy, které přijíždějí do Wuppertalu z Vorwerku z různých zemí. Vila má v prvním patře čtyři konferenční místnosti, které jsou využívány oddělením rozvoje zaměstnanců pro eventy pořádané Vorwerk akademií.