Inspirujte se našimi příběhy

Vybudujte si kariéru ve společnosti Vorwerk! Nechte se inspirovat příběhy našich zaměstnanců a spolupracovníků.

Zajímá mě kariéra ve Vorwerku
Dělejte vše naplno a úspěch se dostaví 

Jana Přecechtělová, 
Obchodní zástupkyně divize Kobold

Před pár lety mě v televizi upoutala reklama na produkt od společnosti Vorwerk – vysavač Kobold VK150 s nástavcem, který zároveň vysává a vytírá. Vorwerk jsem v té době už dobře znala, protože jsem s firmou v minulosti spolupracovala jako obchodní poradce v divizi Thermomix.

Ihned jsem se obrátila na bývalého kolegu z divize Kobold a požádala ho o ukázku vysavače s tím šikovným nástavcem. Okamžitě jsem věděla, že tento zázrak musím mít a že se takový přístroj prostě musí líbit každému. Tak jsem se do Vorwerku vrátila a pustila se do práce… Mé nadšení (nebo senzační přístroj, nevím) bylo tak velké, že jsem se do roka stala nejlepším nováčkem i prodejcem.

Když práci děláte srdíčkem a máte skvělý produkt, tak to jde téměř samo. U společnosti Vorwerk jsem si pánem (vlastně paní) svého času. Vše závisí jen na mně a mých plánech, jak si zorganizuji den, týden nebo celý měsíc. Oceňuji volnost, svobodu, jasná pravidla, ale i nadstandardní odměnu za mojí práci, ať už ve formě finanční odměny nebo v podobě exotické dovolené.

Jeden za všechny, všichni za jednoho 

Vlasta Valterová,
Provozní manažerka Vorwerk CS k.s.

Vorwerk vstoupil do mého života na podzim roku 1997, kdy jsem ve firmě začínala jako obchodní zástupce.  A následně pokračovala jako Administrátorka v oblasti Příbram.

V roce 2000 jsem dostala nabídku pracovat na centrále společnosti v Praze, kde působím dodnes. Aktuálně jsem zodpovědná za zákaznický servis a administraci v rámci celé společnosti. Moje pracovní pozice Provozního manažera tak zahrnuje řízení Call Centra, zákaznických a oblastních center, spolupráci s finančními a telemarketingovými společnostmi a mnoho dalších administrativních činností.

Právě různorodost, nové podněty a zajímavé projekty jsou to, co mě na práci těší a baví. Ve své pozici zodpovídám za tým lidí, o kterých mohu říct, že jsou skvělí, a jsem na ně velmi hrdá. Každý den je pro nás výzvou, ale i inspirací. Moje práce mě zcela naplňuje a stále si říkám, že Vorwerk je ta největší „škola“. Vorwerk pro mne není pouze prací, je už součástí mého života.

A já jsem velmi ráda, že mohu pracovat v kolektivu naprosto úžasných spolupracovníků. Myslím, že jsme velmi dobrý tým!

Náhody existují a já na ně věřím. Nebo že by to byl osud? 

Lucie Vysloužilová,
Vedoucí skupiny obchodníků divize Kobold

Jsem tady náhodou... OPRAVDU!

Hrála jsem si s dětmi na zahradě, synovi byly tři roky, dceři deset měsíců, když mi volá moje kamarádka, že musím okamžitě přijet, jinak ji ten chlap asi přerazí… a smála se u toho. Abyste rozuměli, tak to bylo pozvání na party od Vorwerku. ,,A do hodiny ať jsi tady,“ dodala... Zkrátím to. Jela jsem tam samozřejmě i s dětmi. Party byla úžasná, celkem o čtyřech dětech, pěti ženských, dále tři manželé, obchodní zástupce Vorwerku, no a samozřejmě vysavač Kobold.

Měla jsem velmi rychle jasno. Vysavač Kobold VK150 jsem si hned koupila a nabídka flexibilní spolupráce s firmou Vorwerk se mi taky zamlouvala. Bez dlouhého přemýšlení jsem byla pro, protože jako člověk, který se rád obklopuje lidmi, jsem v té době, jako maminka dvou dětí na mateřské, trávila veškerý čas doma... Asi chápete, že byl pravý čas na drobnou změnu v životě.

Vorwerk byl vlastně i příležitostí, jak si odpočinout – tedy od dětí a každodenního domácího stereotypu. Základní kurz pro nováčky jsem absolvovala v říjnu 2014 a postupně jsem si v rámci atraktivního programu získala všechny nástavce a doplňky k mému vysavači. Zvládla jsem to díky týmové podpoře kolegů, ale hlavně díky mému manželovi, který mě přes počáteční obavy stále podporuje a pomáhá.

Dnes jsem matka, manželka a navíc ve Vorwerku vedu tým obchodníků, kteří, stejně jako já, jsou nadšeni z našich bezkonkurenčních výrobků. Já jsem si vlastně našla koníček, který se stal úžasným zaměstnáním. Denně se setkávám se spoustou báječných lidí, ať už z řad mých kolegů nebo zákazníků. A to mě na tom baví nejvíc – obklopuji se lidmi! V kolektivu ožívám, s lidmi se usmívám... Jsem prostě týmový hráč. :)

Thermomix je výzva pro všechny, kteří se nebojí zkusit něco nového 

Lucia Zach,
Vedoucí týmu obchodníků divize Thermomix

Slyšeli jste už, že všechno se vším souvisí? Věřte, nevěřte, já jsem přesvědčená, že určitě souvisí. Se změnou mého myšlení mi do života přišly nové podněty ke změně stravy a najednou pro mě nebylo jednoduché se kdekoli plnohodnotně najíst. Doma jsem nevařila, přišlo mi to jako ztráta času, a vždy jsem se stravovala venku. Před pěti lety však nebyl takový výběr jako dnes – pro vegetariány, vegany či vitariány, a tak jsem „náhodou“ na jedné akci u svého kamaráda uviděla Thermomix a úplně totálně mu propadla.

Thermomix jsem si samozřejmě hned koupila, a jak už to bývá, ruku v ruce s tím přišla i nabídka spolupracovat s firmou Vorwerk.

Život je výzva a rovněž Thermomix je výzva. Nikdy jsem si neuměla představit být pasovaná do role prodejce, a ještě v oblasti přímého prodeje. Ti, kterým to říkám, tedy mým zákazníkům a poradcům, mi nevěří, nechápou, že to je vývoj a výsledek odvedené práce. Nenarodila jsem se úspěšnou prodejkyní Thermomixu, naučila jsem jí být – praxí a zkušenostmi.

V současnosti již vedu a rozvíjím tým obchodních poradců, kteří se, stejně jako já, zamilovali do Thermomixu, ale pořád jsem u nás ve firmě „ta přes tu zdravou stravu“. Běžná česká kuchyně mě nadále míjí, stejně tak jako rady hospodyněk, co čím nahradit, když něco dojde.

Člověk má dělat to, co ho baví, a pokud i vás baví vařit, vymýšlet recepty, jste rádi mezi lidmi a chcete něco dokázat – tak jste to právě vy, kdo patří do našich řad. 

Čistota je půl zdraví a čistota je Kobold 

Jiřina Košková, 
Vedoucí skupiny obchodníků divize Kobold

Začalo to zcela nečekaně. Můj syn se rozčiloval, že už ho nebaví vysávat a potom vytírat. Prý pouze jedna metoda stačí, s čímž jsem samozřejmě nesouhlasila. Od kamarádky jsem zaslechla, že má od Vorwerku nový přístroj na uklízení, který vysává a vytírá najednou. Bylo to přesně to, co jsme potřebovali. Navíc mi kamarádka poradila, že když si domluvím schůzku s obchodním zástupcem a řeknu, že mi přístroj doporučila ona, dostane speciální nástavec k vysavači zdarma. Pomyslela jsem si, proč ne, co bych pro kamarádku neudělala…

A pak to všechno začalo! Obchodní zástupce z liberecké pobočky Vorwerku přijel, vybalil vysavač a ukázal mi veškeré příslušenství a jeho využití. Model Kobold VK150 se mi hned zamlouval, protože měl spousty nových, odlišných funkcí od našeho letitého vysavače. Jelikož máme syna astmatika, tak mě nejvíce zaujala část s nástavcem na matrace. Když mi obchodní zástupce předvedl, co dokázal přístroj po pár vteřinách vysát z našich matrací, byla jsem pevně rozhodnuta. Poslední nástavec, který nám předvedl, byl ten zázrak, co umí vysávat a vytírat najednou. Prostě dodnes se mu doma říkáme krycím jménem „Edánek“. Manžel, který se mi nákup ze začátku snažil vymluvit, je dnes rád, že jsme si přístroj pořídili. Urychluje nám celkový čas strávený s uklízením. Naklepávání a čistění postelí jde naprosto snadno. Postel mám za půl hodiny vyčištěnou, jako kdybych si ji právě přivezla z obchodu.  A synovi se díky rychlému a častému vysávání prachu a jiných nečistot z matrace zlepšilo astma.

Jsem tedy velmi vděčná, že jsem se díky kamarádce dostala k tak skvělému přístroji a navíc k práci, která mě hodně baví. Je mi velkým potěšením, že i já mohu ukazovat známým a přátelům úžasný produkt Kobold, který přináší radost z úklidu.

Když máte kolem sebe skvělou partu, tak je každý začátek snazší 

Petr Herdin,
Specialista facility a office managementu Vorwerk CS k.s.

Ve společnosti Vorwerk pracuji od září 2016, takže by se dalo říct, že jsem relativně stále nováček. Výrobky divize Kobold a Thermomix jsem znal již z dřívějška a když se mi naskytla možnost pracovat pro firmu, která stojí za těmito skvělými přístroji, byl jsem nadšený!

Má role specialisty facility a office managementu s sebou přináší širokou škálu povinností. V důsledku toho žádný den v práci není úplně stejný. Jednou je potřeba zajistit servis pro firemní auta, jindy zase komunikovat s pronajímateli nemovitostí či objednat vybavení pro kancelář. Právě proto, že v rámci své pozice zodpovídám za mnoho činností, tak nehrozí, že by moje pracovní náplň padla do nudného stereotypu. Každým dnem se učím nové věci a to je jedním z hlavních důvodů, proč mě to, co dělám, baví a naplňuje.

Na svém zaměstnání si nejvíce cením toho, že jsem dostal jako nováček ve své pozici prostor pro řešení pracovních povinností „po svém“. Moji kolegové do mě vložili svou důvěru, což je pro mě zavazující. Ve společnosti Vorwerk pracuje skvělá parta lidí a já jsem rád, že můžu být její součástí. 

Největší radostí je vidět spokojené zákazníky - zákazníky, jejichž očekávání předčíte 

Majka Křížová,
Vedoucí týmu obchodníků divize Thermomix

Thermomix od firmy Vorwerk mi ke mně domů přišel „drobet omylem“ představit můj nynější kolega. Předvedení mě naprosto uneslo, takže nebylo divu, že jsem se do tohoto přístroje okamžitě zamilovala. Mám pět dětí, takže chápete, že se mi takový skvělý pomocník do kuchyně opravdu hodil. Nejenže ušetřil čas, ale spoustu jídel a lahůdek, které jsem si dříve kupovala, jsem nyní vyráběla sama doma. Navíc jsme začali vařit zdravěji, proto je Thermomix dnes nepostradatelným pomocníkem a plnohodnotným členem naší domácnosti.

Práce u Vorwerku mě velice naplňuje a baví. Začínala jsem jako obchodní poradce, ale v současné době již pracuji jako vedoucí týmu obchodních poradců, konkrétně od srpna 2017. Potkávám stále nové lidi a se spoustou z nich se i nadále navštěvujeme. Přijdu si mnohdy jako malý posel z budoucnosti. Předvádím kuchyňský přístroj, který komunikuje s mobilním telefonem, do něhož si můžete posílat recepty z internetu. Toto jsou detaily, praktické drobnosti, které zákazníky, znající starší model Thermomixu, naprosto dostanou. O mladší generaci, která tráví s internetem spoustu času, ani nemluvě.

Dokažte sobě, rodině a všem, že to dokážete 

Markéta Hrnčířová,
Manažerka oblasti divize Kobold

Dlouhá léta jsem pracovala jako prodavačka potravin u soukromníka. Ze své zkušenosti mohu říci, že práce prodavačky je naprosto nedoceněná. Jsou to doslova vydřené peníze v nepřetržitém provozu, kdy pracujete o víkendech i o svátcích.  Z tohoto kolotoče jsem se dostala díky tomu, že jsem otěhotněla a čekala své první vysněné dítě. A krátce na to přišla i druhá dcera, takže jsem byla znovu na mateřské dovolené.

Když byly mladší dceři dva roky, koupila jsem si nový vysavač od Vorwerku a zároveň mi byla nabídnuta možnost získat si tuto investici zpět. Díky mé kamarádce, která mě motivovala, jsem do toho šla – a tak jsem začala spolupracovat s firmou Vorwerk. Musím říci, že v mé rodině osobnímu prodeji nikdo nevěřil a samozřejmě mě od toho všichni odrazovali. Říkali mi, že na to prostě nemám – a právě tady nastal ten zlom. Chtěla jsem jim dokázat, že to zvládnu. Dva roky jsem úspěšně pracovala jako obchodní zástupkyně a díky Vorwerku jsem prožila krásné dovolené, dostala spousty hezkých dárků a za svou pracovitost i pěkné finanční ohodnocení, na které bych jako prodavačka nikdy za tak krátkou dobu nedosáhla.

Po dvou letech jsem dostala nabídku dělat vedoucí skupiny obchodních zástupců a tu jsem s radostí přijala. Měla jsem možnost být součástí skvělého týmu. Následující roky jsem ve firmě zažila spoustu změn, byl zaveden nový prodejní model, na trh byl uveden nový vysavač VK200 a já byla u toho!

Když chcete pracovat ve Vorwerku, tak musíte mít rádi lidi, musíte věřit firmě a hlavně musíte věřit sobě. Důležité je být pracovitý, ale zůstat skromný a mít pokoru. A možná právě díky tomu mi byla nabídnuta pozice manažerky oblasti, do níž jsem nastoupila v říjnu 2016. Mým cílem je nadále rozvíjet pobočku v Olomouci, předávat moje zkušenosti novým obchodním zástupcům a naučit je dělat tuto práci s láskou a svědomitostí tak, aby byli úspěšní.

Thermomix jde s dobou 

Marta Drábková, 
Obchodní poradkyně divize Thermomix

Thermomix je moje láska. Dověděla jsem se o něm od své sousedky a kamarádky na jaře roku 2000, která Thermomix prodávala. Tehdy mne, nyní již historický, Thermomix TM21 nadchnul tak, že jsem koupila hned tři – jeden pro sebe a dva pro moje dvě dcery.

Nabídku spolupráce s firmou Vorwerk jsem přijala díky osobní zkušenosti, jak skvělé a snadné může být vaření s Thermomixem a vůbec kvůli všem těm činnostem, co tento kuchyňský „zázrak“ dokáže. Ve finále i proto, že má svoje místo na kuchyňské lince, nikam ho neuklízím a proto ho sama denně používám.

Přístroj jsem prodávala při své hlavní práci, kterou jsem vykonávala na plný úvazek. V roce 2003 přišel na trh Thermomix TM31, tak jsem neváhala a nový model jsem si okamžitě pořídila, abych mohla lidem nabízet další skvělý přístroj, který neměl konkurenci.

Po několika letech jsem spolupráci s firmou Vorwerk na chvíli přerušila, abych se v roce 2015 opět vrátila a mohla si získat nejnovější model Thermomix TM5. V současné době působím jako obchodní zástupkyně na severní Moravě a díky Thermomixu každý den poznávám nové úžasné lidi a získávám spoustu spokojených zákazníků.

Jsem šťastná, že mohu pracovat ve vynikajícím kolektivu a že nabízím přístroj, který nejen podle mě patří k tomu nejmodernějšímu, co můžete v kuchyni mít. 

Vorwerk mi dal šanci 

Jana Ošlejšková,
Vedoucí skupiny obchodníků divize Kobold

Jsem vdaná, mám dvě dospělé děti, bydlíme v našem domku se zahrádkou - jsme prostě taková normální rodinka. Moje původní profese byla zaměřena na gastronomii, takže jak jsem se vlastně dostala ke spolupráci se společností Vorwerk?

Poměrně snadno. Před třemi lety jsem zatoužila po novém úžasném vysavači Kobold. Ten mi předvedl obchodní zástupce Vorwerku a mimo jiné jsem se od něj dozvěděla, že ho mohu získat zdarma v atraktivním programu pro „nováčky“. Této nabídky jsem okamžitě využila a stala jsem se obchodním zástupcem. Senzační vysavač Kobold jsem získala prakticky hned a zároveň jsem byla adekvátně finančně ohodnocena. Kromě toho jsem navíc poznala spoustu nových přátel a známých, a to jak mezi zákazníky, tak kolegy v naší brněnské pobočce.

Po roce jsem opustila svoje původní povolání a rozhodla jsem se věnovat práci pro Vorwerk. Nabízím špičkové produkty, setkávám se se zajímavými lidmi, každý den je pro mne novou výzvou, novou zkušeností. V současné době vedu skupinu obchodních zástupců a snažím se jim ukázat, jak být úspěšný v programu pro nováčky. V podstatě tento program byl i u startu mé kariéry ve Vorwerku.

Jsem vděčná za šanci, která mi změnila život. Díky skvělým lidem, kteří mi pomohli naučit se to, co umím, jsem si ve společnosti Vorwerk splnila nejeden tajný sen, třeba jako je poznávání exotických dálek.

Thermomix patří do každé rodiny 

Jana Jarošová,
Obchodní poradkyně divize Thermomix

O tom, že existuje nějaký úžasný přístroj Thermomix, který nahradí většinu domácích mixérů a kuchyňských přístrojů, jsem před 3 lety neměla vůbec tušení. Pak jsem jednou potkala obchodního zástupce Vorwerku, který mi dal svou vizitku. Byl na ní vyobrazený přístroj – něco mezi mixérem a kuchyňským robotem. Zvědavost mi nedala a jako zkušená kuchařka od náročné rodiny jsem se zeptala, co všechno přístroj dokáže. Když mi pán sdělil, že třeba kynuté těsto zpracuje za tři minuty, ani náhodou jsem tomu nevěřila. Celý život peču vyhlášené koláče a o kynutém těstu bych klidně mohla psát brožury – tohle jsem musela vidět na vlastní oči…

A Thermomix fungoval opravdu úžasně, takže po předvedení, co všechno umí, jsem si ho hned koupila. Prvním jídlem byly samozřejmě koláče. A ruku na srdce. Těsto, jaké udělal Thermomix, jsem sama nedokázala a ani žádný jiný přístroj, co jsem měla doma. Koláče, které byly mou chloubou, jsou nyní pýchou celé naší rodiny.

Najednou jsem měla pocit, že celé mé kuchařské umění, a to jsem profesionál v oboru stravování, se posunulo o úroveň výš. Na Thermomixu je krásné, že i nezkušený začátečník, který kuchyni míjel velkým obloukem, dokáže brzy vařit jako profík. Přístroj ušetří všem spoustu času a poskytne ještě větší prostor pro ještě lahodnější pokrmy. Ráda sleduji pořady o vaření v televizi a někdy mám pocit, jako by se nemluvilo o ničem jiném. Lidé žijí jídlem, kuchaři jsou celebrity, utrácíme čím dál více peněz za dobré pokrmy v restauracích. A přitom by spoustu očekávání v každé rodině vyřešil Thermomix. Ten totiž zlepší nejen kvalitu, ale i zdravotní stránku našeho stravování.

Je tedy zcela logické, že jako nadšenec pro vaření v Thermomixu jsem se stala obchodní zástupkyní Vorwerku a začala jsem předvádět tento úžasný přístroj novým a nový zákazníkům. Vždycky mě moc potěší, když mi zavolá spokojený majitel nového Thermomixu a pochlubí se mi se svými kuchařskými úspěchy. 

Jsme vorwerková rodina 

Jiří Vít,
Vedoucí zákaznického centra Vorwerk v Brně

Moje spolupráce s firmou Vorwerk CS začala před více než 20 lety na pobočce v Brně. Nejdříve proběhla u nás doma ukázka vysavače Vorwerk Kobold VK 121 a natolik nás nadchla, že jsme pro firmu začali pracovat s manželkou oba.

Začínal jsem jako obchodní zástupce, abych si přivydělal pěkné peníze ke své práci. Postupně se moje nadšení přeneslo i na další členy rodiny, kteří začali pro Vorwerk pracovat také. V roce 1996 jsem dostal příležitost podílet se na rozvážení produktů Vorwerku do domácností zákazníků po celé Moravě. Neváhal jsem a tak se práce pro společnost Vorwerk stala mojí hlavní činností. Postupně jsem poznával všechny přístroje Vorwerk, které přicházely na trh. Vývoj a vylepšování jejich technických parametrů mě fascinovalo a stále fascinuje. Po deseti letech přišla další profesní výzva - dostal jsem nabídku pracovat na zákaznickém centru. To byl pro mě další významný krok. Doplnil jsem si potřebnou kvalifikaci a šel jsem do toho. Zákaznické centrum v Olomouci se pak stalo mým pracovištěm na následujících pět let.

Od roku 2011 pracuji opět v Brně, nyní jako Vedoucí zákaznického centra. Každý den jsem v kontaktu s lidmi, mám na starosti podporu pro obchodní zástupce obou divizí, Kobold i Thermomix, a také zajišťuji služby pro naše zákazníky, a to od prodeje spotřebního materiálu k vysavačům až po převzetí přístroje k servisní prohlídce.

Mám milující rodinu, dvě báječné děti a práci, která mě stále baví. Pracuji pro společnost, kde každý nový výrobek představuje technický pokrok a posunuje spotřebitelský komfort dál…

Nebojte se malého kroku k velké životní změně 

Monika Güllichová,
Obchodní zástupkyně divize Kobold

Před 25 lety jsem si koupila svůj první vysavač Kobold, který jsem si okamžitě zamilovala. O společnosti jako takové jsem toho až tolik nevěděla a na rovinu – ani jsem vědět nechtěla. Takže co mě vlastně přivedlo do společnosti Vorwerk?

Objednala jsem si ukázku nového přístroje VK200 a byla jsem z něj naprosto unešená. Tak jsme si ho s dcerou pořídily. Přístroj přivezli a nabídli mi způsob, jak mohu získat druhý přístroj zdarma, neboli možnost stát se obchodním zástupcem Vorwerku. Seznámila jsem se tedy s podmínkami spolupráce a hodně jsem přemýšlela. Byl to pro mě naprosto neznámý obor, protože jsem byla kadeřnicí. Umím dělat kouzla s vlasy, ale prodávat vysavače? Pak jsem si řekla, že život je změna, a když nic nezískám, tak ani nic neztratím. Musím říci, že tohle rozhodnutí mi změnilo život k lepšímu! Našla jsem nový impuls do života.

Moje práce je vždy náležitě ohodnocena na základě jasných pravidel. Získala jsem zázemí a podporu úspěšné firmy a seznámila jsem se s lidmi, kteří mi vždy pomohli a poradili. Stáli za mnou a já měla jistotu, že mě podpoří, pokud budu pomoc potřebovat.

Jsem moc ráda, že mohu ve společnosti Vorwerk pracovat. Těší mě komunikace se zákazníky a jsem nadšená z našeho úžasného kolektivu.

Mým cílem je mít co nejvíce šťastných a spokojených zákazníků 

Armin Peterek,
Vedoucí skupiny obchodníků divize Kobold

Moje původní profese byla horizontář v továrně. Zpíval jsem si vesele „dělník na směnu jde“. To jak na ranní, tak i odpolední či noční směnu. Stejně jako ve filmu „Příběh rytíře“, rozhodl jsem se ale změnit svůj osud, svou budoucnost. A po devíti letech v továrně jsem změnil z gruntu vše, na co jsem byl doposud zvyklý.

Návštěva obchodního zástupce společnosti Vorwerk, který mi ukázal vysavač Kobold, přišla právě včas. Technické parametry, výkon a zpracování vysavače mi učarovaly natolik, že jsem se stal obchodním zástupcem a následně vedoucím skupiny obchodníků. Změny jsem nikdy nelitoval. Možná měla přijít o něco dřív...

Práce ve společnosti Vorwerk mi dala nové finanční možnosti, získal jsem skvělé výrobky, a navíc jsem se s firmou dostal i do světa, viděl jsem New York, Dubaj, Turecko, Egypt, Bali, Tunis…

Práce je zde náročná, ale zároveň krásná. Mohu ukazovat dalším lidem, jak získat náš skvělý úklidový systém, a třeba i pomoci se změnou, kterou jsem učinil před 10 lety já a splnil si tak nejeden sen. 

Thermomix - zázrak do každé rodiny 

Eva Kašová,
Specialistka na sociální média divize Thermomix

Můj příběh spolupráce se společností Vorwerk je tak trochu jako z červené knihovny nebo z pohádky. Obávám se, že to je spíš dnešní realita – děvče myslí bůhví na co a rady matky, jak připravit teplou večeři, bere za babské průpovídky. Promiň, mami…

Ale od začátku. Studené večeře u nás bývaly na denním pořádku. Ne výjimečně, ne za trest. Zkrátka proto, že jsem byla kuchyňské nemehlo. Jednou za čas jsem spanilou jízdu chlebů se šunkou a sýrem zpestřila toustem, což je vlastně to samé, jen zapečené. Moje drahá polovička taktně mlčela, ale s každým dalším snězeným krajícem jsem tušila, že to zavání rozchodem.

Až jednou jsem při brouzdání po internetu (hledala jsem recept na úžasnou vepřovou pečeni se šťouchanými brambory – což je docela vtipné, protože zatím se každý můj kulinární pokus změnil v černou hmotu) narazila na inzerát společnosti Vorwerk nabízející práci v marketingu. A tak jsem odložila pečeni „na příště“ a odepsala.

Dodnes nechápu onu hvězdnou konstelaci, která mi byla nakloněna – byla jsem přijata do marketingového oddělení divize Thermomix jako Specialistka na sociální média. V tomto bodě nastal zlom. Potřebovala jsem změnu jako sůl a můj přítel zase nové stravovací návyky. Díky tomu, že jsem dostala tohoto šikovného pomocníka domů (myslím Thermomix, přítel doma ještě stále byl), získaly naše večeře zcela novou podobu. Podle receptového chipu a funkci průvodce vařením se ze mě stal gurmet (labužník) a z přítele gurmán (žrout). Už není problém uvařit celé menu bez spálenin, pláče a výhrůžek.

Postupně jsme takto „ochutnali“ snad všechny chipy. Ovšem s příchodem Cook-Key jsme naše oblíbené vaření posunuli na další úroveň. Přítel si na receptové platformě Cookidoo vybere, na co má chuť, a sestaví si z tisíce receptů týdenní plán. Mě pak na e-mail pošle automaticky vygenerovaný nákupní seznam, který mu obratem vrátím (přece se s tím nepotáhnu sama autobusem), ať si nakoupí sám. A pak už to frčí. Pomocí Cook-Key synchronizuji recepty s naším Thermomixem a ten mě krok za krokem provede celým procesem přípravy pokrmu. Dalo by se tedy říci, že mi Thermomix zachránil vztah a vytvořil renomé báječné hostitelky. 

Thermomix je láska mého života 

Lucie Andódy,
Vedoucí týmu obchodníků divize Thermomix

Do firmy Vorwerk jsem nastoupila v polovině roku 2014 jako obchodní poradce divize Thermomix. Po zhruba roce a půl jsem dostala nabídku spolupracovat v pozici vedoucí týmu, na které jsem doposud. Úžasný Thermomix znám již dlouhých dvacet let. Takže vlastně téměř odmala. K přístroji jsem se dostala díky své mamince, která do společnosti Vorwerk před 20 lety nastoupila a pracuje zde stále. Láska prochází žaludkem. Proto mi není jedno, co si dám do pusy nebo co připravím své rodině.

Thermomix prostě miluji. A když něco miluji a věřím v to, pak to musím předávat dál. To je kouzlo mé práce, mé vášně. Pracuji s něčím, co dobře znám. Vím, co všechno Thermomix dokáže a jak umí pomoci v každodenním životě. Jak ušetří čas a zjednoduší život.

V nadšení a harmonii s přístrojem Thermomix TM5 žijeme doma všichni. A to včetně mého manžela, který je mi velkou oporou při práci a péči o našeho desetiletého syna, který mi mimochodem odmalička v kuchyni asistuje.

Vorwerk je mým koníčkem, láskou, prací. Určitě doporučuji každému, aby si našel takovou práci, která ho naplňuje jako mne. Třeba je to výzva právě pro vás!

Pracujeme každý den na tom, aby naši zákazníci byli maximálně spokojeni. 

Helena Hotárková, 
Senior specialistka oddělení call centra a administrace Vorwerk CS k.s.

Při studiu na vysoké škole jsem hledala brigádu. Nechtěla jsem pracovat nahodile v pekárnách nebo si vydělávat jako kompars při natáčení či roznášet pivo na zahrádce a poslouchat "chytré průpovídky" štamgastů. Hledala jsem práci na delší dobu, kde bych třeba získala praxi a byla přitom v kolektivu milých a schopných lidí. Našla jsem si společnost Vorwerk. 

Nejprve jsem docházela na několik hodin týdně, abych vypomohla při administrativních činnostech. Zhruba po roce jsem dostala nabídku na práci na plný úvazek, kterou jsem samozřejmě s nadšením přijala. Znala jsem společnost a pro kolegy jsem nebyla jen nezkušenou absolventkou. Byla jsem jejich Helena. :)

Ve Vorwerku pracuji již přes tři roky a v současné době zastávám pozici Senior specialistky v oddělení Call Centra a administrace. Zpracováváme zde veškeré kupní smlouvy a objednávky, díky čemuž znám vlastně všechny naše klienty.

Na mé práci je báječné, že je velmi rozmanitá. Možná se to někomu nezdá, ale je to tak. Každý den na nás čeká něco nového. Nuda a stereotyp zde rozhodně nehrozí. Pracuji v úžasném kolektivu. Naše loď s názvem "Call Centrum" zvládá každou vlnku i bouři, a to s úsměvem na tváři!

Splňte si své sny a dotkněte se úspěchu! 

Pavel Kouřil,
Vedoucí skupiny obchodníků divize Kobold

Ke společnosti Vorwerk a především k úklidovému systému Kobold jsem se dostal díky své rodině. Moje sestra a také neteř vysavač neustále chválily. Navíc hezky mluvily o lidech, kteří ve společnosti pracují. Začal jsem se tedy o Vorwerk zajímat více. Asi nejvíce mě nadchlo, že je v Asociaci osobního prodeje, takže samozřejmě dodržuje etický kodex prodeje.

Odhodlal jsem se a zajel do Ostravy na pobočku společnosti. Tam mě velice pěkně přivítali, proškolili a hned jsem odjížděl kompletně vybaven. Odvážel jsem si senzační přístroj Kobold domů. Vysavač mě naprosto nadchnul! Jak zpracováním, tak výkonem, spotřebitelským pohodlím a funkčností. 

A já se stal prodejcem, neboli obchodním zástupcem! Když máte co nabízet, a já měl co nabídnout, tak se vám začne dařit. A mně se dařilo velmi!  V rámci motivace byla vyhlášena soutěž pro nováčky. První tři dostali za odměnu plavbu lodí po Středozemí. Byl jsem druhý a cestu luxusní lodí s programem all inclusive jsem si báječně užil.

Po půl roce od nástupu jsem dostal příležitost stát se vedoucím skupiny obchodníků. Byla to výzva. Práci jsem přijal a i v této roli se mi daří. V roce 2016 jsme já a můj tým v rámci soutěže získali za odměnu cestu do maďarských termálních lázní. 

Když nepolevíte v nasazení, věříte si a motivujete svůj tým, musíte počítat, tedy alespoň ve společnosti Vorwerk, s adekvátní odměnou. Takže v roce 2017 na mě čekala odměna snů - zájezd do Spojených arabských emirátů!

Jsme perfektní kolektiv úžasných lidí z celé České republiky a pracujeme ve společnosti, která ocení vaši aktivitu!

Vítejte v době thermomixové! 

Jitka Pomahačová,
Obchodní poradkyně divize Thermomix

Byla jsem zarytým odpůrcem všech předváděcích akcí. O přímém prodeji jsem neměla moc hezké představy, tak asi jako spousta lidí okolo.

V létě roku 2015 mě moje sestra pod nějakou záminkou pozvala na soukromou akci, ze které se posléze "vyklubala" předváděčka kuchyňského přístroje Thermomix. Nejprve jsem byla na sestru, slušně řečeno, poněkud nakvašená, ale zlost posléze nahradil zájem a překvapení. Předváděčka byla senzační!

Přístroj jsem si okamžitě zamilovala. Mám ráda jednoduchost. Thermomix nahradí dvanáct kuchyňských přístrojů a kromě energie ušetří v kuchyni i spoustu místa. Takže to byla jasná volba. Přestože jsme se s manželem při pořizování Thermomixu málem rozvedli :), nyní máme Thermomixy dva a svůj život rozděluji na dobu před Thermomixem a po něm.

A když k tomu přidáte, že vaření a cestování jsou pro mě největšími koníčky, mám je nyní oba spojené v této práci snů - jako obchodní poradkyně Thermomixu.

Stále ještě nemůžu uvěřit, že v roce 2016 jsem se stala nejúspěšnější poradkyní divize Thermomix v České republice a letěla jsem za odměnu do Dubaje! Jsem šťastná za to, že dosud nejlepší věci v mém životě si mě vlastně našly samy.

Vorwerk je příležitost pro každého 

Dana Konečná, 
Manažerka oblasti divize Kobold

Pro společnost Vorwerk pracuji již 17 let, aktuálně na pozici Manažerky oblasti Brno v divizi Kobold.

Když jsem před léty u Vorwerku začínala, byla jsem děvče bez zkušeností, neměla jsem prakticky co ztratit. Můj tatínek, bratr i švagrová pracovali v té době také pro Vorwerk a říkali mi, pojď do toho, zvládneš to. Úplně jsem jim nevěřila, ale pak jsem si řekla: „Půjdu to jen zkusit, pak se uvidí…“

Začínala jsem jako každý nováček. Nevěděla jsem o prodeji prakticky vůbec nic, věděla jsem jen, že vysavač Kobold je skvělý. Měli jsme ho doma a já s ním už jako -náctiletá vysávala...

Po úspěšném půl roce v roli obchodního zástupce jsem zatoužila stát se vedoucí skupiny, lákalo mě začít se starat se o tým. Dostala jsem příležitost a začala dělat práci, která mě opravdu baví. Práci s lidmi a pro lidi. Díky společnosti Vorwerk se mi podařilo splnit si nejeden sen. Mám doma skvělý vysavač  Kobold, vařím v Thermomixu, mám parádní kariéru, úžasné kolegy, super pracovní prostředí, cestuji s firmou. Zkrátka u Vorwerku jsem našla vše, dokonce i mého milujícího manžela Tomáše.

V roce 2014 se nám narodila dcerka Barunka a já s ní zůstala doma na mateřské dovolené. Po roce mě znovu oslovil management společnosti a nabídl mi možnost pracovat na kratší úvazek při rodičovské dovolené. Na mateřské jsem si užívala naší holčičky, ale zároveň jsem se cítila tak trochu nevyužitá, navíc přivýdělek se do rodinného rozpočtu vždycky hodí!

Rozhodla jsem se. Sice jsem se trochu obávala, jak skloubím rodinu, péči o roční dcerku a práci, ale díky podpoře mého manžela jsem to zvládla a musím říct, že vrátit se do Vorwerku byla ta nejlepší volba. Mám šťastnou rodinu, cítím se potřebná, dělám práci, která mě baví, organizuji si čas podle svého. Navíc si jako rodina můžeme díky mému příjmu splnit mnohem více přání. Já jsem svoji příležitost určitě využila.

Zajímá mě kariéra ve Vorwerku